روش های نادرست ژست گرفتن | ژست‏هایی که عکس شما را خراب می‏کنند

تاثیر ژست اشتباه در ثبت عکس‏های نامناسب

همان طور که ژست مناسب می‏تواند منجر به ثبت عکس‏های فوق‏العاده شود، ژست نامناسب نیز ممکن است عکس شما را نابود کند. اغلب اوقات عدم آگاهی نسبت به روش های نادرست ژست گرفتن باعث می‏شود لحظه مورد علاقه شما به زیبایی ثبت نشود. برای جلوگیری از این مشکل لازم نیست حتما با انواع ژست‏های مناسب عکاسی آشنا باشید. فقط کافیست اشتباه ژست نگیرید. در این صورت شاید عکس فوق‏العاده‏ای ثبت نکنید، اما قطعا عکس شما خراب نخواهد شد و تصاویرجذاب و ماندگاری برای اضافه کردن به آلبوم عکس خود ثبت خواهید کرد.

گاهی اوقات ممکن است ژست شما اشکالی نداشته باشد، اما با سن شما تناسبی نداشته باشد. این کار قطعا به تصویر ثبت شده آسیب می‏رساند و ممکن است تصویر زننده‏ای خلق شود. برای جلوگیری از این مورد همیشه ژست خود را متناسب با سن و سال و کیفیت ظاهری خود انتخاب کنید. برخی ژست‏ها ممکن است برای بعضی سنین مناسب نباشند یا با طرز لباس پوشیدن شما مغایرت داشته باشند.

مستقیم ایستادن روبه روی دوربین

یکی از رایج‏ترین روش های نادرست ژست گرفتن ، ایستادن رو به روی دوربین با شانه‏های صاف است. هنگام عکس گرفتن بهتر است به شانه‏های خود یا حداقل یکی از آنها کمی زاویه بدهید. این گونه ژست گرفتن باعث می‏شود بدن شما بزرگتر از حالت معمولی به نظر برسد. برای این کار کافی است یکی از شانه‏های خود را به عقب یا جلو بچرخانید یا نسبت به دوربین کمی کج بایستید.

صاف نگه داشتن دست‏ها در امتداد بدن

به هیچ عنوان موقع عکاسی دست‏های خود را صاف و در امتداد بدن خود قرار ندهید. این یکی از روش ‏های نادرست ژست گرفتن است و باعث می‏شود خطوط و انجنای بدن شما دیده نشوند و در نتیجه، هیکل شما تصویر نهایی بزرگتر از آنچه واقعا هست نشان داده شود. برای جلوگیری از این مسئله بهتر است دست‏های خود را کمی خم کنید یا آنها را به کاری مشغول کنید. علاوه بر این‏ها میتوانید دست‏های خود را روی پهلوها قرار دهید.

صاف نگه داشتن سر در برابر دوربین

یکی دیگر از روش های نادرست ژست گرفتن هنگام عکاسی این است که سر خود را صاف نگه دارید و به دوربین خیره شوید. هنگام عکاسی، زاویه سر و بدن به اندازه ابعاد آن‏ها اهمیت ندارد. برای خلق یک تصویر خوب بهتر است سر خود را نسبت به دوربین در زاویه مایل نگه دارید.

راست ایستادن

برای ثبت یک عکس طبیعی و جذاب، بهتر ات صاف روبروی دوربین نایستید. این کار باعث می‏شود عکس نهایی چندان طبیعی به نظر نرسد، حتی اگر بین بدن خود و دوربین زاویه ایجاد کرده باشید. هنگام عکس گرفتن، وزن خود را روی یک طرف بدن بیاندازید و کمی مایل بایستید. این کار باعث افزایش جذابیت عکس خواهد شد. علاوه بر این، می‏توانید بالا تنه خود را کمی به سمت دوربین خم کنید. این کار باعث می‏شود ارتباط بیشتری با دوربین برقرار کنید و حس صمیمیت بیشتری به بیننده عکس القا کنید.

ثابت ایستادن

از حرکت کردن در برابر دوربین نترسید. ثابت ایستادن باعث می‏شود حالت بدن شما چندان طبیعی به نظر رسد و در نتیجه عکس نهایی جذاب از کار در نیاید. هنگام ژست گرفتن در برابر دوربین بهتر است کمی هم حرکت به ژست خود اضافه کنید تا عکس ثبت شده جذاب‏تر و طبیعی‏تر شود.

صاف نشستن در برابر دوربین

صاف نشستن نیز یکی از ژست های نامناسب برای عکس گرفتن در حالت نشسته است. هنگام عکاسی در حالت نشسته بهتر است بدن خود را کمی به عقب یا جلو خم کنید. علاوه بر این برای تاثیر گذاری بیشتر می‏توانید دست‏های خود را روی زانوها قرار دهید و کاملا به جلو خم شوید. صاف نشستن در برابر دوربین باعث می‏شود هیکل شما بزرگتر از آنچه هست نشان داده شود.

قراردادن پاها در حالت موازی

اگر هنگام عکس گرفتن، پاهای شما صاف و موازی با یکدیگر قرار داشته باشد، تصویر نهایی چندان جذاب نخواهد بود. در حالت عادی، پاهای ما به ندرت صاف و در حالت موازی قرار می‏گیرند و همین باعث می‏شود این گونه ژست گرفتن باعث شود عکس شما غیر طبیعی به نظر برسد. برای جلوگیری از ثبت چنین تصویری بهتر است پاهای خود را به طرفین بچرخانید یا آنها را در حالت ضربدری روی هم قرار دهید. ا

گر هنگام عکس گرفتن، پشت سر شما دیوار یا جسم دیگری وجود داشته باشد، می‏توانید کف یکی از پاهای خود را به دیوار یا جسمی که پشت سر شما قرار دارد تکیه دهید تا عکس جذاب‏تری داشته باشید.  به این ترتیب، یکی از پاهای شما خم می‏شود که یکی از اصول مهم در عکاسی است. برای ثبت تصاویر بهتر، هر عضوی را که می‏توان خم کرد، خم کنید.

لب‏های غنچه‏ای

اگرچه این روزها در اینستاگرام و سایر شبکه‏های اجتماعی این ژست عکاسی طرفداران زیادی پیدا کرده است، این اینحال غنچه کردن لب‏ها یکی از روش های نادرست ژست گرفتن هنگام عکاسی است. معمولا این ژست تقلیدی از رفتار سلبریتی‏هاست، اما دیدن و اجرا کردن آن با هم تفاوت دارند. بهتر است لب‏های غنچه شده را کنار بگذارید و با استفاده از حالت چشم‏ها جذابیت زنانه به عکس خود اضافه کنید. فراموش نکنید که حالت چشم‏ها و طرز نگاه کردن شما به دوربین، تاثیر بسیار بیشتری در جذابیت عکس نهایی خواهد داشت.

قرار دادن کف پاها روی زمین برای ژست‏های نشسته

یکی از بدترین کارهایی که بانوان هنگام عکاسی در حالت نشسته می‏توانند انجام دهند این است که کف هر دو پای خود را روی زمین قرار دهند. این کار جذابیت عکس شما را به طرز شگفت‏انگیزی کاهش می‏دهد. هنگام عکس گرفتن به شیوه نشسته، بهتر است بین انگشتان یا پاشنه پاهای خود و زمین کمی فاصله ایجاد کنید. این یکی از ترفندهای ساده برای افزایش جذابیت عکس است.

لبخند مصنوعی

اکثر ما هنگام قرار گرفتن در برابر دوربین نمی‏توانیم طبیعی لبخند بزنیم. لبخند زدن به شکل مصنوعی یکی از روش های نادرست ژست‏ گرفتن است که به عکس شما آسیب زیادی می‏زند. برای جلوگیری از ثبت عکس نامناسب، بهتر است یک لحظه قبل از عکاسی به دوربین نگاه کنید و یک خاطره شاد را در ذهن خود مرور کنید. این کار باعث می‏شود لبخد شما به زیبایی ثبت شود و تفاوت بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد.

انتخاب زاویه نامناسب

چنانچه پیش از این نیز گفته شد، زاویه در عکاسی از اهمیت بسیاری برخوردار است. چهره اکثر ما کاملا متقادن نیست . این امر باعث می‏شود عکس ثبت شده از یک طرف صورت، بهتر از عکس طرف دیگر به نظر برسد. تشخیص بهترین زاویه بدن، یکی از عوامل موثر بر ثبت عکس خوب است. مثلا به این توجه کنید که با کدام چشم خود بهتر چشمک می‏زنید یا کدام ابروی خود را بهتر می‏توانید بالا بیاندازید. آن سمت از صورت که راحت‏تر قابل کنترل است، معمولا طرف بهتر صورت شماست. برای ۷۰ درصد از مردم جهان، سمت چپ صورت بهتر از سمت راست است. نکته دیگر این که معمولا بهتر است موهای خود را روی سمت بهتر صورت خود بریزید.

هل دادن باسن به سمت دوربین

یکی از اشتباهات رایج هنگام ژست گرفتن در برابر دوربین این است که قسمت‏هایی از بدن خود را به سمت دوربین هل دهید. از آنجا که لنز دوربین‏های عکاسی خمیده است، بخصوص قسمت‏هایی از بدن که به لنز دوربین نزدک‏تر هستند، کشیده به نظر می‏رسند. هل دادن باسن به سمت دوربین باعث می‏شود این قسمت از بدن در تصویر ثبت شده بهتر به نظر برسد. بهتر است باسن خود را عقب‏تر نگه دارید، بالاتنه را به سمت دوربین خم کنید و به دوربین نگاه کنید. این کار باعث می‏شود گردن شما کشیده و شانه‏های شما برجسته‏تر به نظر برسند.

قرار دادن صورت در زوایای نامناسب

بینی یکی از مهمترین قسمت‏های صورت هنگام عکاسی است. هنگام ژست گرفتن باید مراقب باشید بینی شما در زاویه‏ای قرار نگیرد که بزرگ یا زننده به نظر برسد. بنابراین، سعی کنید زاویه قرار گرفتن بینی و دوربین را به درستی انتخاب کنید. اگر صورت خود را به گونه‏ای بچرخانید که نوک بینی از دید دوربین از خط گونه خارج شود، بینی شما درازتر از به نظر می‏رسد. برای پیدا کردن زاویه درست قرارگیری بینی، بهتر است بینی خود را در زوایای متفاوت قرار داده و از کسی بخواهید از شما عکس بگیرد. به این ترتیب، بینی شما دیگر نمی‏تواند عکس‏هایتان را خراب کند.

همچنین با مطالعه مقاله انواع ژست عکاسی | راهکارهایی برای ثبت عکس‌های ماندگار و خاطره‌انگیز میتوانید با نواع ژست های عکاسی به صورت حرفه ای آشنا شوید.

ژست نامناسب، دشمن عکس خوب

یکی از بزرگترین اشتباهات شما هنگام عکاسی، انتخاب ژست نامناسب است. انتخاب ژست نامناسب، علاوه بر عکس‏های شما/ف اعتماد بنفس شما را نیز نابود می‏کند. بسیاری از مردم با دیدن عکس‏های خود احساس می‏کنند چهره فتوژنیکی ندارند و در آینده از عکس گرفتن سر باز می‏زنند یا در برابر دوربین مضطرب می‏شوند که باعث می‏شود نتیجه نهایی حتی بدتر شود. اما مشکل این افراد معمولا از اینجا ناشی می‏شود که با ژست‏های مناسب و نیز روش های نامناسب ژست گرفتن آشنایی ندارند.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که خود را بد عکس می‏دانند، دیگر لازم نیست نگران باشید. با رعایت چند اصل ساده می‏توانید عکس‏هایی ماندگار و خاطره انگیز ثبت کنید. فقط کافی است از ژستهایی که تاثیر منفی روی عکس شما می‏گذارند اجتناب کنید. فراموش نکنید که زوایا نقش مهمی در ثبت عکس‏های عالی دارند، پس احتمالا مشکل از چهره شما نیست، از زاویه‏ای است که انتخاب کرده‏اید.

برای این که بت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
سیاه سفید
تجهیزات تولیدمحتوا  
ورود با ایمیل