راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی

کوله‌پشتی دوربین در واقع محل استراحت دوربین شما است. این کوله‌ها امکان جابجایی راحت‌تر و ایمنی بیشتر تجهیزات و لوازم عکاسی را به شما ارائه می دهند. اما محصولات مختلفی با برندهای گوناگون و کیفیت‌های متفاوت در بازار وجود دارد که انتخاب کوله‌پشتی مناسب را سخت می‌کند. از این رو بهتر است که پیش از خرید کیف و کوله دوربین به منظور تصمیم‌گیری درست یک سری نکات ارائه شده در راهنمای خرید کوله‌ پشتی عکاسی را بخوانید و این دستورالعمل‌های توصیه شده را انجام دهید.

با توجه به اهمیت این مسئله و برای کمک به شما عزیزان در مقاله پیشرو نکات قابل توجه در حین خرید کوله‌پشتی دوربین را شرح داده‌ایم.

در راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی چه نکات مهمی وجود دارد؟

از آنجایی که دوربین و تجهیزات عکاسی وسایل ارزشمندی هستند، در استفاده و حمل‌ونقل آن‌ها باید دقت لازم را داشته باشید. داشتن یک کوله‌پشتی مناسب از این ملزومات عکاسی در حین حرکت محافظت می‌کند. توجه به یک سری نکات در زمان خرید کیف و کوله مخصوص دوربین ضروری است.

کوله‌پشتی دوربین عکاسی علاوه بر راحتی حمل و عدم خستگی در زمان استفاده‌های طولانی مدت باید فضای کافی برای قرارگیری دوربین، لنزهای مختلف و سایر وسایل را داشته باشد. در ادامه به بررسی برخی از نکات مهم برای خرید کوله دوربین می‌پردازیم.

در راهنمای خرید کوله‌ پشتی عکاسی به چه مواردی باید توجه کرد؟

توجه به تجهیزات و لوازم جانبی دوربین موردنیاز خود

برای عکاسی علاوه بر دوربین به تجهیزات جانبی زیادی نیاز است. هر کدام از این وسایل حساس و گران‌قیمت باید فضایی مخصوص نگهداری و حمل در کوله‌پشتی داشته باشند. برخی از این وسایل فضای زیادی را نیز در کوله اشغال می‌کنند. از این رو باید پیش از خرید کوله مناسب به اینکه دوربین شما به چه لوازمی نیاز دارید و کدام یک از آن‌ها را برای عکاسی همراه خود می‌برید، فکر کنید. همینطور میزان جا و امکاناتی که کوله‌پشتی در اختیار شما قرار می‌دهد نیز مهم است.

از آنجایی که اکثر لوازم جانبی دوربین عکاسی گران‌قیمت هستند، در نگهداری و به خصوص جابجایی آن‌ها باید دقت لازم را کرد. یکی از نکات مهم در راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی خوب این است که کوله‌ای را انتخاب کنید که به خوبی از دوربین و تجهیزات درون خود محافظت کند. پس در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که این کیف یا کوله عکاسی چقدر توانایی کاهش فشار ضربه وارد شده به دوربین را دارد؟

در لیست معرفی بهترین کوله‌ پشتی های دوربین عکاسی جهان کوله‌پشتی‌هایی باکیفیت وجود دارند که به فوم‌های ضربه‌گیر مجهز شده‌اند و به خوبی وظیفه خود را انجام می‌دهند.

توجه به سوژه و محیط عکاسی خود

سبک‌های عکاسی بسیار زیادی وجود دارد که هر یک از آن‌ها به تجهیزات عکاسی خاص خود نیاز دارند. حتی نوع دوربین و لنزهای مورداستفاده در این سبک‌ها نیز متفاوت است. همچنین هر کدام از این سبک‌ها در محیط‌های متفاوتی انجام می‌شوند و چالش‌ها و الزامات منحصربه‌فردی را برای عکاسان به همراه دارند.

برای مثال عکاسی در محیط‌های شهری یا عکاسی خیابانی به یک سری وسایل مختص این محیط نیاز دارد، درحالیکه تجهیزات موردنیاز برای عکاسی در طبیعت و حیات وحش با آن متفاوت است.

کوله‌پشتی‌های زیادی در بازار وجود دارند که از لحاظ جنس، میزان مقاومت و درنتیجه قیمت با یکدیگر در رقابت هستند. بنابراین با توجه به سوژه و محیطی که قصد عکاسی در آن را دارید، برطبق آموزه‌های راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی کوله‌ای را انتخاب کنید که استحکام و کیفیت خوبی داشته باشد.

برای مثال برای عکاسی در محیط‌های خارج از شهر بدون شک نیاز به کوله‌ای مقاوم و بادوام دارید که فضای بیشتری را نیز در اختیار شما قرار دهد.

توجه به محیط و سوژه عکاسی یکی از نکات راهنمای خرید کوله‌ پشتی عکاسی

عکاسی در طبیعت و حیات وحش

عکاسی مناظر و حیات وحش چالش‌های زیادی را پیشروی عکاسان قرار می‌دهد. بیشتر سوژه‌ها در فاصله‌ زیادی از شما قرار دارند که امکان دسترسی به آن‌ها وجود ندارد. همچنین نزدیکی به برخی سوژه‌ها مانند پرندگان یا حیواناتی خاص باعث فرار آن موجود می‌شود. بعضی از حیوانات نیز خطرناک هستند و نزدیک شدن به آن‌ها کار عاقلانه‌ای نیست.

در اینگونه شرایط عکاسان از لنزهای بسیار بزرگی استفاده می‌کنند که از فاصله دور از سوژه موردنظر خود عکس بگیرند. لنزهای ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلی‌متری محبوبیت زیادی برای عکاسی در طبیعت دارند؛ اما حمل این لنزها به واسطه وزن سنگین آن‌ها برای طولانی مدت خسته‌کننده است. از این رو انتخاب کوله‌پشتی عکاسی که فضا و محافظ‌های خوبی داشته باشد، یکی از نکات مهم راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی است. کوله‌هایی که برای عکاسی از مناظر ساخته شده‌اند، فضای کافی برای نگهداری لنزهای ۶۰۰ میلی‌متری را دارند.

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید، در صورتی‌که باید در هنگام عکاسی از لنزهای بزرگ استفاده کنید، کوله‌پشتی‌ سبکی را برای حمل این تجهیزات بخرید که وزن اضافه‌ای به شما تحمیل نشود.

همچنین توصیه‌ می‌شود که کوله‌ای را انتخاب کنید که یک بند نگهدارنده دور کمر داشته باشد. این بند باعث می‌شود که کوله در هنگام حرکت تکان نخورد. همچنین بند نگهدارنده وزن ناشی از  کوله و تجهیزات داخل آن را به طور مساوی در قسمت‌های مختلف کمر تقسیم می‌کند و از کمردرد و خستگی عکاس جلوگیری به عمل می‌آورد. درنتیجه حمل کوله‌پشتی نیز راحت‌تر است.

اگر قصد خرید کوله‌پشتی‌ جادار با وزن کمتر را دارید، کوله‌های مخصوص دوربین‌های DSLR را نیز مدنظر خود قرار دهید. در این کوله‌ها فضای زیادی برای نگهداری لنزهای بزرگ تعبیه شده‌است.

عکاسی در طبیعت و راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی

عکاسی در فضای بیرون و عکاسی ورزشی

عکاسی در شرایط سخت نیاز کوله‌پشتی‌های مخصوص دارد. برای مثال عکاسی ورزش‌های هیجانی مانند کوهنوردی، اسکی و دوچرخه سواری کوهستان چالش‌های زیادی مانند شرایط آب و هوایی نامساعد را برای شما به همراه دارد. باید کیف و کوله‌ای را انتخاب کنید که در برابر این شرایط جوی نامساعد مقاوم باشد.

در این محیط‌ها علاوه بر تجهیزات عکاسی باید وسایل مختلفی را مانند کیسه خواب، وسایل کوهنوردی، غذا و دستگاه تصفیه آب نیز در کوله‌پشتی خود داشته باشید. حمل همه این تجهیزات و وسایل به کوله‌پشتی با طراحی پیشرفته و بندهای اتصال متعدد نیاز دارد.

همچنین توصیه راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی این است که کوله‌پشتی‌ها باید از جنسی مقاوم و بادوام در برابر ساییدگی و از مواد ضدآب ساخته شوند. این کوله‌ها باید از وسایل موجود به واسطه ساختار داخلی ضدضربه تعبیه شده در مقابل ضربه و فشار محافظت خوبی نیز به عمل آورند. بهترین کوله‌پشتی‌های ضدضربه دوربین عکاسی برای عکاسان حرفه‌ای مناظر و طبیعت که در شرایط سخت کار می‌کنند، انتخاب مناسبی به حساب می‌آیند.

عکاسی ورزشی و راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی

عکاسی در سفر

برای سفر تفریحی به کوله‌ای چندمنظوره نیاز دارید. بدین صورت که بهتر است که کوله‌پشتی را خریداری کنید که علاوه بر دوربین و تجهیزات مربوط به آن وسایل شخصی خود را نیز در آن قرار دهید.

برخی از کوله‌پشتی‌ها قابلیت تنظیم فضاهای داخلی خود را براساس نیاز شما دارند. در این شرایط حتی اگر دوربین هم به همراه نداشتید، با تغییر بخش‌های داخلی امکان استفاده از فضای مخصوص دوربین برای وسایل دیگر وجود دارد. با برداشتن فوم‌های جداکننده و تغییر ساختار داخلی فضای کیف بیشتر می‌شود و وسایل بیشتری را در آن قرار می‌دهید.

عکاسی در سفر و راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی

توجه به میزان استفاده از کوله‌پشتی در روز

اکثر اوقات عکاسان حرفه‌ای هر روز کوله‌پشتی حاوی دوربین و تجهیزات خود را روی دوش حمل می‌کنند و پیاده‌روی‌های طولانی مدت برای رسیدن به سوژه خود دارند. انتخاب کوله‌پشتی نامناسب و سنگین که حاوی تجهیزات سنگین نیز هست، پس از مدتی استفاده خستگی و کمردرد را برای شما به همراه دارد. همچنین این نوع کوله‌ها از سرعت پیاده‌روی یا عکاسی شما می‌کاهد.

درنتیجه در زمان خرید کوله به این نکته توجه داشته باشید که یک کوله‌پشتی راحت روی عملکرد شما تاثیر دارد. هرچقدر کیف و کوله راحت‌تری بخرید، حمل آن نیز برای شما راحت‌تر است و برای مدت زمان بیشتری آن را حمل می‌کنید.

توجه به امکان دسترسی سریع به وسایل داخل کولهپشتی

اگر عکاس سوژه‌هایی هستید که سریع حرکت می‌کنند، باید در صورت نیاز خیلی سریع به ملزومات عکاسی داخل کوله‌پشتی خود دسترسی داشته باشید. بنابراین بهتر است که کوله‌ای بخرید که امکان دسترسی سریع را برای شما فراهم سازد. وجود جیب‌های مختلف در اطراف کیف و کوله دوربین یکی از نکات مطرح شده در راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی مناسب است. هر کدام از این جیب‌ها لنز و سایر لوازم جانبی عکاسی که زیاد از آن‌ها استفاده می‌کنید را در خود جای می‌دهند.

همچنین برخی از کوله‌پشتی‌های جدید به قابلیت دسترسی سریع به دوربین بدون برداشتن کیف از روی دوش مجهز شده‌اند. بدین صورت که کوله به جلو می‌چرخد و از دو طرف کیف امکان بیرون آوردن دوربین وجود دارد.

برای مثال در دو کوله‌پشتی FreeLine و ProTactic برند لوپرو از دو طرف و بالای کوله‌ به دوربین دسترسی دارید. لوپرو یکی از بهترین برند کوله‌ پشتی عکاسی به شمار می‌رود. در ProTactic II kdc  نیز کیف کامل به سمت جلوی بدن می‌چرخد و شما به راحتی قادر هستید که هر وسیله‌ای که از داخل کوله‌پشتی نیاز دارید را بردارید.

دسترسی سریع به وسایل نکته‌ای مهم در راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی

خرید کوله‌پشتی مخصوص محیط‌های شهری

در هنگام خرید کوله‌پشتی عکاسی برای استفاده در محیط‌های شهری و شلوغ به ایمنی آن نیز توجه کنید. کوله‌پشتی‌هایی که فقط امکان دسترسی به محفظه نگهداری دوربین را از یک سمت خود دارند، برای این محیط‌ها مناسب هستند. در کوله‌پشتی‌هایی مانند m-Trekker و Photo Hatchback این قابلیت تعبیه شده است.

به طور کلی برای عکاسی در محیط‌های شهری کوله‌ای بخرید که فضای کمی را به خود اختصاص می‌دهد. برای مثال اگر در محیط‌های شلوغی مانند مترو و قطار عکاسی می‌کنید، بهتر است که کوله‌ای جمع و جور مانند StreetLine BP 250 از برند لوپرو داشته باشید که وسایل شما را در برابر سارقان ایمن نگه دارد.

اما در زمان خرید کوله‌پشتی جمع و جور نیز این نکته را درنظر داشته باشید که وجود جیب‌های کافی برای قرار دادن وسایل ضروری عکاسی مهم است. همچنین این کوله‌پشتی‌های کوچک نیز باید مقاومت نسبتا خوبی داشته باشند.

همچنین در محیط‌های شهری توصیه می‌شود که کوله‌ای را انتخاب کنید که از لحاظ ظاهری به کوله‌پشتی‌های معمولی شباهت داشته باشد. این موضوع باعث می‌شود که سارقان تشخیص ندهند که وسایل گران‌قیمتی همراه شما وجود دارد.

توجه به فضای مخصوص نگهداری لپ‌تاپ و تبلت

امروزه به همراه داشتن لپ‌تاپ یا تبلت حتی در سفر در کنار وسایل دیگری مانند دوربین عکاسی به یک نیاز ضروری برای انسان‌ها تبدیل شده است. همراه داشتن این وسایل به شما امکان می‌دهند که در سفر نیز ارتباط خود با محیط کاری و جامعه را حفظ کنید. داشتن فضای مخصوص نگهداری این دستگاه‌های دیجیتال در کیف‌های دوربین نیز از دیگر نکات قابل توجه در راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی است.

استفاده از کوله‌پشتی‌های دوربین عکاسی که محفظه‌ای اختصاصی برای لپ‌تاپ یا تبلت دارند، این اطمینان را به شما می‌دهند که این وسایل در طول سفر ایمن و همواره دردسترس شما هستند.

البته لازم به ذکر است که اکثریت کوله‌هایی که مخصوص جابجایی دوربین عکاسی هستند، کیف‌هایی مناسب برای حمل لپ‌تاپ و تبلت نیز به شمار می‌روند.

داشتن فضای زیاد برای وسایل مختلف یکی از توصیه‌های راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی

توجه به ابعاد، اندازه و قابلیت حمل کولهپشتی

برای مثال هیچ کس دوست ندارد که در هنگام سفر هوایی تجهیزات گران‌قیمت عکاسی خود را در قسمت بار هواپیما قرار دهند. بنابراین پیدا کردن یک کوله‌پشتی دوربین با ابعاد مناسب که در کابین مسافران قرار گیرد ضروری است و یکی از نکات مهم در راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی به شمار می‌رود.

نکته قابل توجه این است که خریداری کوله‌ای است که اجازه همراه داشتن آنچه را که نیاز دارید، به شما می‌دهد. اما در کنار داشتن این خصوصیت کوله‌پشتی موردنظر باید باز هم آنقدر ابعاد مناسبی داشته باشد که به راحتی آن را حمل کنید.

برای احتیاط بیشتر بهتر است که قبل از سفر از خطوط هوایی یا راه آهن یا هر وسیله نقلیه دیگری که برای سفر انتخاب می‌کنید، درباره محدودیت‌های وزن و اندازه مطلع شوید.

کلام آخر

کوله‌پشتی عکاسی مناسب یک نیاز اساسی برای عکاسان به خصوص عکاسان حرفه‌ای است. این وسیله امکان حمل آسان و ایمن تجهیزات مربوط به دوربین را در اختیار این افراد قرار می‌دهد. اما با توجه به تنوع گسترده کوله‌پشتی عکاسی در بازار و اهمیت انتخابی درست در این مقاله برخی از نکات مفید ارائه شده در راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی را بیان کرده‌ایم.

 

کلمه کلیدی اصلی: راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی

کلمات کلیدی مرتبط: بهترین برند کوله پشتی عکاسی

عنوان سئو: راهنمای خرید کوله پشتی عکاسی که شما را در انتخاب محصولی مناسب یاری می‌دهد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
سیاه سفید
تجهیزات تولیدمحتوا  
ورود با ایمیل